Slávnostný nástup k 79. výročiu Slovenského národného povstania a 31. výročiu prijatia Ústavy Slovenskej republiky


Slávnostný nástup k 79. výročiu Slovenského národného povstania a 31. výročiu prijatia Ústavy Slovenskej republiky

Dňa 5. septembra 2023 si príslušníci 81. krídla Sliač slávnostným nástupom pripomenuli 79. výročie Slovenského národného povstania a 31. výročie prijatia Ústavy Slovenskej republiky.

Rozkaz prezidentky Slovenskej republiky prečítal počas slávnostného nástupu veliteľ útvaru plukovník František Pytlík. Prezidentka vo svojom rozkaze označila Slovenské národné povstanie ako dôležitý, neprehliadnuteľný historický fakt, ktorý sa stal neoddeliteľnou súčasťou európskej protifašistickej a národnooslobodzovacej vlny. Slovensko sa tak podarilo previesť na stranu víťaziacich armád spojencov.

V rozkaze k 31. výročiu prijatia Ústavy Slovenskej republiky, základného zákona štátu, prezidentka pripomenula, že ústava je základným právnym dokumentom štátnosti a jej prijatie zakotvuje Slovenskú republiku ako zvrchovaný, demokratický a právny štát založený na princípoch parlamentnej demokracie. Vyzvala profesionálnych vojakov a zamestnancov k ochrane ústavného zriadenia Slovenskej republiky, jej slobode, nezávislosti a územnej celistvosti a dodržiavaniu jej zákonov.


Slávnostný nástup k 79. výročiu Slovenského národného povstania a 31. výročiu prijatia Ústavy Slovenskej republikySlávnostný nástup k 79. výročiu Slovenského národného povstania a 31. výročiu prijatia Ústavy Slovenskej republikySlávnostný nástup k 79. výročiu Slovenského národného povstania a 31. výročiu prijatia Ústavy Slovenskej republikySpomienkové stretnutie v meste Sliač pri príležitosti 79. výročia SNPSpomienkové stretnutie v meste Sliač pri príležitosti 79. výročia SNPSpomienkové stretnutie v meste Sliač pri príležitosti 79. výročia SNPSpomienkové stretnutie v meste Sliač pri príležitosti 79. výročia SNPSpomienkové stretnutie v meste Sliač pri príležitosti 79. výročia SNPSpomienkové stretnutie v meste Sliač pri príležitosti 79. výročia SNPSpomienkové stretnutie v meste Sliač pri príležitosti 79. výročia SNPSpomienkové stretnutie v meste Sliač pri príležitosti 79. výročia SNPSpomienkové stretnutie v meste Sliač pri príležitosti 79. výročia SNPSpomienkové stretnutie v meste Sliač pri príležitosti 79. výročia SNPSpomienkové stretnutie v meste Sliač pri príležitosti 79. výročia SNP

Autor: 81.k Sliač , Foto: 81.k Sliač - Dátum: 07.09.2023
Čítanosť: 1156
Verzia pre tlač

Skočiť na menu