Spomienkové stretnutie v meste Sliač pri príležitosti 79. výročia SNP


V pondelok, dňa 28. augusta 2023, sa v popoludňajších hodinách príslušníci 81.krídla Sliač podieľali na zabezpečení spomienkových osláv pri príležitosti 79. výročia Slovenského národného povstania konaných v meste Sliač. Organizátorom pietnej spomienky bolo mesto Sliač v spolupráci so Slovenským zväzom protifašistických bojovníkov a Ozbrojenými silami SR.

Pietne akty prebiehali pri Pamätníku padlých v I. a II. svetovej vojne, Pomníku obetiam SNP na cintoríne v Hájnikoch a pri Pamätníku povstaleckých letcov v kúpeľoch Sliač. Medzi zúčastnenými boli zástupca veliteľa 81. krídla Sliač podplukovník Dušan Tichý, primátorka mesta Sliač Mgr. et Mgr. Ľubica Balgová, prednosta mesta Sliač Dušan Hruška a ďalší vzácni hostia vrátane širokej verejnosti. Spoločne vyjadrili úctu a poďakovanie hrdinským povstaleckým vojakom a partizánom brániacim povstalecké územie počas Slovenského národného povstania.

Podplukovník Tichý vo svojom príhovore pri Pamätníku povstaleckým letcom SNP pripomenul, že významnou súčasťou udalostí našich novodobých dejín bolo aj letisko „Tri Duby“, ktoré sa stalo vzdušným mostom pre materiálnu a personálnu pomoc prebiehajúcemu povstaniu.  Príslušníci 81. krídla Sliač sú dôstojnými pokračovateľmi tradície letcov a pozemného personálu týchto pamätných dní. Príhovory k prítomným predniesla aj pani primátorka mesta Sliač.



Autor: 81.k Sliač , Foto: 81.k Sliač - Dátum: 04.09.2023
Čítanosť: 986
Verzia pre tlač

Skočiť na menu