Preskocit navigáciu
VYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Apríl 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     


Vyhlásenie o prístupnosti

Návšteva delegácie USAFE-AFAFRICA


Návšteva delegácie USAFE-AFAFRICA

V dňoch 28. – 30. júla 2020 sa uskutočnila v priestoroch taktického krídla Sliač pracovná návšteva delegácie USAFE-AFAFRICA za účasti hlavného predstaviteľa delegácie brigádneho generála Christophera Irelanda, zástupcu veliteľa vzdušných síl brigádneho generála Róberta Kleštinca a veliteľa taktického krídla Sliač plukovníka Josefa Hausnera.

Program návštevy začal 28. júla 2020 v dopoludňajších hodinách vo Veliteľstve vzdušných síl OS SR úvodnými prezentáciami oboch zastúpených strán a bilaterálnym rokovaním. V poobedňajších hodinách privítal príslušníkov delegácie v priestoroch taktického krídla Sliač veliteľ krídla plukovník Josef Hausner. Po privítaní nasledovalo spoločné fotografovanie v múzeu leteckej techniky, ktoré sa nachádza v taktickom krídle. Návšteva sa potom presunula do rokovacej miestnosti leteckého trenažéra, kde veliteľ taktického krídla oboznámil prítomných s históriou a hlavnými úlohami krídla. V nasledujúcich prezentáciách vybraní príslušníci taktického krídla informovali delegáciu o budúcich výzvach, ktorým bude v oblasti rozvoja taktické krídlo čeliť.

V ďalších dňoch predstavitelia delegácie navštívili priestory technickej letky opráv a predpísaných prác, kde boli oboznámení s vybavením a možnosťami, ktorými taktické krídlo v súčasnosti disponuje. Napokon viedli viaceré prezentácie ohľadom úloh a zodpovednosti v oblasti ľudských zdrojov, rozvoja civilnej pracovnej sily, náboru či vylepšenia viacerých procesov.

Cieľom návštevy bolo pokračovanie v rozvoji vzájomnej spolupráce v rámci projektu F-16 a možnostiach podpory zo strany USAFE.


Návšteva delegácie USAFE-AFAFRICANávšteva delegácie USAFE-AFAFRICANávšteva delegácie USAFE-AFAFRICANávšteva delegácie USAFE-AFAFRICANávšteva delegácie USAFE-AFAFRICANávšteva delegácie USAFE-AFAFRICANávšteva delegácie USAFE-AFAFRICANávšteva delegácie USAFE-AFAFRICANávšteva delegácie USAFE-AFAFRICA

Autor: tk Sliač , Foto: tk Sliač - Dátum: 03.08.2020
Čítanosť: 3641
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share