Preskocit navigáciu
VYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Apríl 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     


Vyhlásenie o prístupnosti

Predstavitelia miest a obcí navštívili Taktické krídlo Sliač


Predstavitelia miest a obcí navštívili Taktické krídlo Sliač

     Dňa 10. septembra 2015 navštívili Taktické krídlo Sliač primátori  a starostovia okolitých obcí. Po úvodnom privítaní veliteľom krídla, plukovníkom gšt. Vladimírom Lisým v trenažérovom centre boli oboznámení s hlavnými úlohami, históriou a poslaním „sliačskej leteckej základne“ a bola im predvedená ukážka simulátora lietadla MiG-29 a L-39.

     Hostia sa ďalej presunuli k leteckým hangárom a miestam technickej letky opráv a predpísaných prác, kde si mohli prezrieť uvedenú leteckú techniku aj s výzbrojou. Ďalším bodom programu bola ukážka budovy výškového vybavenia, ktorá je sídlom bojovej a výcvikovej letky, ale   aj operačno-plánovacieho strediska.

      Zaujímavou súčasťou programu pripraveného pre predstaviteľov samospráv bola aj ukážka vojenskej hasičskej jednotky v budove hasičskej zbrojnice, kde sa návšteva mohla bližšie oboznámiť s prácou a poslaním vojenských hasičov z hľadiska poskytovania pomoci obciam a VÚC. 

     Na záver boli hosťom odovzdané pamätné listy a návšteva sa tiež podpísala do kroniky útvaru   s poďakovaním a nádejou v ďalšie opätovné stretnutia, ktoré prispievajú v budovaní nadštandardných vzťahov medzi leteckou základňou a jednotlivými samosprávami.


Predstavitelia miest a obcí navštívili Taktické krídlo SliačPredstavitelia miest a obcí navštívili Taktické krídlo SliačPredstavitelia miest a obcí navštívili Taktické krídlo SliačPredstavitelia miest a obcí navštívili Taktické krídlo SliačPredstavitelia miest a obcí navštívili Taktické krídlo Sliač

Autor: tk Sliač , Foto: tk Sliač - Dátum: 14.09.2015
Čítanosť: 5512
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share