Preskocit navigáciu
VYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Apríl 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     


Vyhlásenie o prístupnosti

Návšteva Výboru pre obranu a bezpečnosť Českej republiky a Slovenskej republiky


Návšteva Výboru pre obranu a bezpečnosť Českej republiky a Slovenskej republiky

V utorok 13. októbra 2015, zástupca veliteľa Vzdušných síl OS SR plukovník Vladimír Kováč spolu s veliteľom krídel plukovníkom Vladimírom Lisým a plukovníkom Milošom Mosným privítali na pôde Taktického krídla Sliač návštevu Výboru pre obranu Poslaneckej snemovne Parlamentu Českej republiky a Výboru pre obranu a bezpečnosť Národnej rady Slovenskej republiky. Obe delegácie sprevádzal generálmajor Pavel Macko.

Na úvod plukovník Kováč formou multimediálnej prezentácie priblížil hlavné úlohy, ciele a štruktúru Vzdušných síl OS SR. Následne sa ujal slova veliteľ Taktického krídla Sliač plukovník Vladimír Lisý a predstavil návšteve Taktické krídlo Sliač – jeho históriu, hlavné úlohy a štruktúru krídla. Na záver vystúpil veliteľ Krídla velenia, riadenia a prieskumu Zvolen plukovník Mosný a delegáciám bližšie priblížil koncept RENEGADE.

Pre návštevu bol pripravený zaujímavý program – ukážka leteckých trenažérov, statická ukážka leteckej techniky MiG-29 a L-39 s muníciou. Prítomní mali aj možnosť vzhliadnuť vzlet lietadiel ostrej hotovosti ako kontroly v rámci NATINAMDS. Nasledoval pamätný zápis do kroniky Vzdušných síl OS SR a Taktického krídla Sliač.

Počas celej doby návštevy prejavovali účastníci návštevy svoj záujem kladenými otázkami, ktorými chceli bližšie spoznať problematiku zložitého systému NATINAMDS.


Návšteva Výboru pre obranu a bezpečnosť Českej republiky a Slovenskej republikyNávšteva Výboru pre obranu a bezpečnosť Českej republiky a Slovenskej republikyNávšteva Výboru pre obranu a bezpečnosť Českej republiky a Slovenskej republikyNávšteva Výboru pre obranu a bezpečnosť Českej republiky a Slovenskej republikyNávšteva Výboru pre obranu a bezpečnosť Českej republiky a Slovenskej republikyNávšteva Výboru pre obranu a bezpečnosť Českej republiky a Slovenskej republikyNávšteva Výboru pre obranu a bezpečnosť Českej republiky a Slovenskej republikyNávšteva Výboru pre obranu a bezpečnosť Českej republiky a Slovenskej republikyNávšteva Výboru pre obranu a bezpečnosť Českej republiky a Slovenskej republikyNávšteva Výboru pre obranu a bezpečnosť Českej republiky a Slovenskej republikyNávšteva Výboru pre obranu a bezpečnosť Českej republiky a Slovenskej republiky

Autor: npor. Martina Paľuvová , Foto: npor. Peter Tkáč - Dátum: 14.10.2015
Čítanosť: 9915
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share